Adam Audio – A.R.T. Column Active mk.2


Cena: 14500 PLN
SPRZEDANE

W pełni aktywny czterodrożny system głośnikowy skonstruowany w oparciu o ultraprecyzyjne przetworniki Adam A.R.T oraz Eton Hexacone

Kolumny Adam Audio Classic The Column Active na tle konkurencji wyróżnia stosowanie wyrafinowanych głośników w układzie aktywnym co likwiduje problemy fazowe , typowe dla większości kolumn pasywnych.Problemy fazowe wiążą się z nienaturalnym oddaniem przestrzenności odtwarzanego nagrania. Wpływ na to ma pasywna zwrotnica głośnikowa. Niektórzy konstruktorzy poprzez stosowanie prostych filtrów w zwrotnicach 1 rzędu starają się ograniczyć to zjawisko. Pojawiają się wtedy niestety następne problemy związane z niedostatecznym filtrowaniem niepożądanych częstotliwości, płaska charakterystyka jest niemożliwa do uzyskania.Powstają znaczne straty dynamiki na skutek zastosowania elementów pasywnych: cewek,kondensatorów i oporników. Kolumny Adam Audio Classic The Column rozwiązują większość tych problemów.Każdy z czterech wyrafinowanych przetworników posiada własny 250 watowy wzmacniacz, każdy głośnik pracuje w optymalnym zakresie częstotliwości, nie występuje problem zakłóceń fazowych, – przestrzeń zarejestrowana w nagraniu nie ulega zniekształceniu.Dynamika i kontrola basu nie podlega limitacji.Za detaliczność i naturalną gładkość dźwięku odpowiadają specjalizowane przetworniki Adam A.R.T, zarówno wysoko jak i średniotonowe.

Prezentują one zupełnie nowe podejście w kinematyce obiegu powietrza i zdecydowanie ulepszają jakość reprodukcji dźwięku. W oparciu o oryginalne wyniki badań Dr. Oskara Heil’a, który w 1972 opracował swój „Transformator Obiegu Powietrza”
(Air Motion Transformer) , w firmie Adam Audio zaprojektowano nowe przetworniki elektroakustyczne, charakteryzujące się ulepszonym rozmieszczeniem i nowymi materiałami. Głośnik A.R.T składa się z „harmonijkowej” membrany, której pojedyncze fałdy poruszają się zgodnie z przepływem prądu zmiennego, wtłaczając i wytłaczając powietrze. Wszystkie inne głośniki, niezależnie od tego czy posiadają przetworniki z cewką drgającą, elektrostatyczne, piezoelektryczne czy magnetostatyczne, zachowują się jak tłok, przesuwając powietrze w stosunku 1:1. Nie jest to korzystne, ponieważ waga powietrza jest znacznie niższa niż elementów mechaniki głośnika. Mówiąc językiem inżynierów istnieje niedopasowanie impedancji pomiędzy źródłem a obciążeniem. Technologia A.R.T. osiąga prędkość transformacji pomiędzy membraną a powietrzem w stosunku 4:1, to znaczy powietrze przesuwa się około 4 razy szybciej niż poruszają się fałdy membrany. Ten udoskonalony „silnik” odpowiada za nadzwyczaj czystą i przejrzystą reprodukcję dźwięku, którą można usłyszeć z głośników A.R.T.

Głośniki Eton Hexacone wykonane są w technologii typu ” sandwich”. Dwie warstwy specjalnej folii Hexacone połączone są ze sobą siatką o strukturze plastra miodu.Dzięki temu uzyskano bardzo dużą sztywność przy małej masie układu drgającego.Ich szybkość oraz precyzja pozwoliły na „bezszwowe” połączenie z zaawansowanymi przetwornikami wstęgowymi A.R.T

Listę zalet dopełnia możliwość 6 decybelowej regulacji dla basu, średnich oraz wysokich tonów.Daje to możliwość dopasowania charakterystyki do większości typowych pomieszczeń.

Kolumny aktywne Adam Audio Classic The Column to dobry wybór dla bezkompromisowych słuchaczy :

Perfekcyjne przetworniki oferują fantastyczną detaliczność, gładkość, szybkość oraz dynamikę.

Przetworniki głośnikowe i wzmacniacze wreszcie stanowią jedność eliminując problemy związane z niedopasowaniem oraz zaburzeniami fazy.

Aby w pełni wykorzystać ich zalety potrzebujesz jedynie wysokiej klasy odtwarzacza CD z regulacją głośności oraz kabli XLR lub RCA. W przypadku gramofonu także przedwzmacniacza. Nie musisz już kupować drogich końcówek mocy ani kabli głośnikowych. To spora oszczędność pieniędzy, miejsca, oraz czasu poświęconego na zestrojenie systemu Audio.


4-way active bass reflex speaker
Woofer 2 x Ø 228mm (9“), HexaCone®
A.R.T. tweeter
A.R.T. midrange
Freq. response (± 3 dB) 28Hz - 35kHz
Power handling 250W (sin), 400W (music)
W x H x D 210mm (8.2”) x 1270mm (50”) x 310mm (12.2”)
Weight 36kg

Naturalna okleina Cherry

W komplecie gwarancja, rachunek i oryginalne kartony.

 

 


Jeśli jesteś zainteresowany tym produktem, pozostaw nam swoje dane kontaktowe.
Skontaktujemy się z Tobą!

 

 Wszelkie informacje, opisy i zdjęcia staramy się przygotowywać z odpowiednią skrupulatnością ale oczywiście istnieje możliwość wystąpienia błędu. Informujemy zatem że podane na naszych stronach zestawienia cech towaru i jego ceny nie są ofertą w świetle przepisów kodeksu cywilnego. Nie mogą one być więc podstawą do jakichkolwiek roszczeń. Esoteric HiFi zastrzega sobie tym samym prawo do ich zmiany bez uprzedniego powiadomienia.
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blip
  • Flaker
  • Poleć
  • RSS
  • Spis
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik